Aktualności
PL EN
 
Galeria
Żubry z Kamiennego Bagna

Wyjątkowo ciepła zima na początku stycznia 2014 roku zaowocowała wysoką aktywnością żubrów na Polanie Białowieskiej. Kilka mniej płochliwych byków zaczęło odwiedzać posesje na obrzeżach Białowieży. Bardzo szybko stały się lokalną atrakcją, co jednak nie było zbyt bezpieczne zarówno dla mieszkańców Białowieży jak i turystów. Szczęśliwym trafem często zaglądały w sąsiedztwo przyrodnika Wojciecha Sobocińskiego, który skrupulatnie opisał najciekawsze zdarzenia wraz z własnymi refleksjami na temat tych niecodziennych wizyt. Dzięki jego uprzejmości możemy opublikować cykl niesamowitych opowiadań o Żubrach z Kamiennego Bagna.

Żubry z Kamiennego Bagna
Wojciech Sobociński

Zapraszamy do lektury i jednocześnie ponownie przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas spotkań z żubrami. Więcej informacji o tym jak zachowywać się podczas obserwacji żubrów można zdobyć w naszej ulotce ⇒


2014-02-10

Projekt "Kraina Żubra - Ochrona żubra w Puszczy Białowieskiej" jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu LIFE-Przyroda oraz przez Frankfurckie Towarzystwo Zoologiczne - Help for the threatened wildlife.
design :: Future4net