Aktualności
PL EN
 
Galeria
Żubry w portalu YouTube

Znany portal internetowy YouTube umożliwiający prezentację filmów, wideoklipów lub własnych miniprodukcji w internecie pełen jest również filmów z żubrami w roli głównej. Są wśród nich zarówno profesjonalne produkcje jak i zupełnie amatorskie dzieła. Te ostatnie bywają często źródłem cennych informacji o żubrach a zwłaszcza o nowych miejscach ich występowania.

Poniżej prezentujemy, krótki przegląd filmów z żubrami dostępnych na portalu YouTube.

  • Żubry w powiecie siemiatyckim - dwa filmy z TV Głos Siemiatycz o żubrze, który pojawił się w okolicy wsi Borysowszczyzna w 2007 roku:

 


  • Grupa żubrów zarejestrowana w okolicach wsi Wierzchlesie w Puszczy Knyszyńskiej:


  • Grupa żubrów zarejestrowana na polach w okolicach wsi Mochnate (na zachód od Hajnówki, poza granicami Puszczy Białowieskiej). Bardzo ciekawa oprawa muzyczna:


  •  Żubry Zachodniopomorskie - obszerny zbiór filmów:


  • "Polish European bisons ... Polskie żubry" - bardzo udana prezentacja żubrów będących naszą dumą narodową:


  • Kilka filmów propagujących ochronę Żubra oraz Puszczy Białowieskiej:


Również na naszych stronach znajdują się archiwalne materiały wideo z żubrami. Są to głównie amatorskie ujęcia powstałe podczas prac terenowych związanych z monitoringiem populacji żubrów w Puszczy Białowieskiej i Knyszyńskiej (filmy z żubrami na KrainaZubra.pl).

Na stronie Zakładu Badania Ssaków dostępne są materiały z kamer moniotorujących wykorzystywanie lasu przez ssaki kopytne.

Polecamy również film "Czas leśnych brodaczy" zrealizowany przez TVP w ramach serii Dzika Polska.


Wszystkie osoby, które miały kontakt z żubrami (obserwacje pojedynczych osobników lub całych stad, obserwacje tropów, śladów bytowania czy żerowania) zachęcamy do zgłaszania takich sytuacji do Zakładu Badania Ssaków PAN. Informacje można przesyłać na specjalnych kartach obserwacji żubrów pod niżej wskazany adres:

Zakład Badania Ssaków Polskiej Akademii Nauk
ul. Waszkiewicza 1c
17-230 Białowieża

lub pocztą elektroniczną na adres: tkaminsk@zbs.bialowieza.pl

oraz telefonicznie: +48 85 682 77 50.

2009-11-09


 

Projekt "Kraina Żubra - Ochrona żubra w Puszczy Białowieskiej" jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu LIFE-Przyroda oraz przez Frankfurckie Towarzystwo Zoologiczne - Help for the threatened wildlife.
design :: Future4net