Aktualności
PL EN
 
Galeria
Żubr Pompik

Z przyjemnością pragniemy poinformować, iż jeden z młodych żubrów w Rezerwacie Pokazowym Żubrów Białowieskiego Parku Narodowego nosi imię POMPIK, na cześć bohatera książki pt.
"Żubr Pompik. Tropy na śniegu i inne opowieści"
. Jest to młody byczek urodzony w grudniu 2008 roku (rodzice: byk Postój i żubrzyca Porwanka). Młode żubry przychodzą na świat najczęściej wiosną, ale zdarzają się także tak późne narodziny jak w przypadku Pompika. W naturze bardzo często cielęta, które rodzą się o tak poźnej porze nie mają szans na przetrwanie. Na szczęście Pompik pod czujnym okiem pracowników Ośrodka Hodowli Żubrów bardzo dobrze zniósł trudy pierwszej zimy i teraz w doskonałej kondycji szykuje się do następnego sezonu zimowego. Dzielnie mu w tym towarzyszy urodzony w tym roku cielak - Podryg - jego rodzice to byk Postój i żubrzyca Polwita. Zaczyna on już stopniowo przeżuwać zielony pokarm - przechodzi na dietę dorosłych żubrów powoli rezygnując z pokarmu matki.

Zapraszamy serdecznie do odwiedzania Rezerwatu Pokazowego Żubrów oraz do obejrzenia galerii zdjęć z młodymi żubrami.


Żubr Pompik

 


Żubr Podryg


Żubrowe igraszki


 Zasłużony odpoczynek

 Tekst i zdjęcia:
T. Kamiński
2009-10-28


 

Projekt "Kraina Żubra - Ochrona żubra w Puszczy Białowieskiej" jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu LIFE-Przyroda oraz przez Frankfurckie Towarzystwo Zoologiczne - Help for the threatened wildlife.
design :: Future4net